Hrdinovia Veve a Adam

 

Hrdinovia Veve a Adam

Ako je každému známe, hrdinovia boli všelijakí, zachraňovali ľudí a tak ďalej. To poznáme všetci. No raz, dvaja kamoši, Veve a Adam, zachránili celý svet! Dobre počúvajte. Dúfam, že sa vám rozprávka bude páčiť.

Bol jeden krásny letný prázdninový deň. Zrazu Verka uvidela smutného chlapca.

Podišla k nemu bližšie a opýtala sa ho: „Ahoj. Ako sa voláš?

Adam,“ odvetil ostýchavo.

Adamko bol smutný, pretože nemal žiadnych kamarátov, s ktorými by sa mohol zahrať. Verka ich mala habadej. Nevedela ich ani spočítať. Medzi dvoma cudzími ľuďmi vznikla partia kamarátov.

Začali sa spolu hrať. Ani si nevšimli, že sa popri zábave stratili v lese. Prvý na to prišiel Adam.

Verka, my sme sa stratili!“ preľakol sa Adam.

Veronika sa poobzerala navôkol a uznala, že jej nový kamarát má pravdu.

Les, v ktorom sa Adam s Veve stratili bol začarovaný čiernou mágiou. Všetci, ktorí sa tam vybrali, postupne sa menili na zlých, do fialova sfarbených zombie. =O

Kamošom sa nestalo našťastie nič. Boli normálni, ale odrazu .... odrazu obom pribudla nová magická schopnosť. Vyzerali tak ako predtým, ale obohatení o niečo výnimočné. Veronika začala lietať a Adam bol neviditeľní! Túto silnú moc nemal nikto. Nikto, okrem nich.

Veronika z výšky videla všetko, čo sa deje na zemi. Povedala to Adamovi, ktorý za ňou bežal už ako neviditeľný.  

Konečne dorazili k jadru celého diania, kde boli zhromaždení všetci fialoví zombie. Uprostred lesa bolo niekoľko sôch. Na tej najväčšej a najvyššej stála čarodejnica. Ovládala všetko to zlo, čo sa dialo. Lietajúcu Veroniku nevidela. Čarodejnica bola otočená chrbtom.

Adam dostal nápad. Pošepkal ho Verke a tá začala konať. Vyletela na sochu a kúzelnou paličkou zakryla čarodejnici oči. Palička tak padla na zem, neviditeľný Adam ju zodvihol a prelomil. V tom okamihu, ako Adam zlomil magickú paličku sa čarodejnica premenila na popol. Vtedy sa zdvihol vietor a odfúkol popol do šíreho sveta. Po prelomení paličky sa každý jeden zombie premenili opäť na obyčajného človeka. Zachránení, s úsmevom na perách ďakovali Veve4321 a Adamovi.

Ale čo ich schopnosti? Tie nezmizli. Ostali Veronike a Adamovi navždy.

Ako znak vďaky za záchranu celého sveta im ľudia postavili krásne sochy – mocnú a vznešenú Veroniku a nenapodobniteľného a múdreho Adama.

A čo sa stalo s miestom, kde stála čarodejnica? Na tom miestečku vyrástla huba červenej farby a bielymi bodkami. Muchotrávka, nebezpečná ako čarodejnica, ktorá chcela ovládnuť svet.

Tak čo? Páčila sa vám rozprávka? Ak áno, dajte hviezdy. Ak nie, tak vypnite počítač, vyhoďte ho z okna a poďte sa hrať! :) 

0
Zatiaľ žiadne hlasy

Komentáre

Autor

Veve4321

Som milá a veľmi sa hanbím rada sa smejem a veľmi rada kreslím a hrám moju najoblúbenejšiu hru FISHAO.:D.

Kategória: 

Podobné