Video fairy tales

 

Strieborné kopýtko (bábková rozprávka)

Bábková rozprávka o dievčatku Darjenke a zázračnom kamzíkovi.

0
 

Čeburaška a krokodíl Gena

U obchodníka v kolónii sa raz v debničke s pomarančmi objaví podivné stvorenie, ani veľká myš ani malý medveď, taký Čeburaška. Čo si počať s chlpatým zvieratkom s ohromnými ušami, ktoré je jediné svojho druhu a preto nemôže byť ani v zoologickej záhrade? Krokodíl Gena síce vie, kto je, ale nemá žiadnych kamarátov, a preto po celom meste rozvešia inzerát. Keď sa tí dvaja stretnú, začína jedno z najväčších priateľstiev animovaných rozprávok.

0
 

Uzol na vreckovke

Malý chlapec si urobí uzol na vreckovke, aby si pripomenul opravu pretekajúceho kohútiku. Vreckovka sa však má čulo k svetu a ujde z jeho vrecka za poznaním okolitého sveta. Chlapec zaujatý futbalovým zápasom s kamarátmi medzitým na všetko zabudne a do práce sa musia pustiť aj ďalšie oživené textílie...

Animovaný / Krátkometrážny

Úzel na kapesníku: Československo, 1958, 14 min
Réžia: Hermína Týrlová, Josef Pinkava
Hudba: Zdeněk Liška

0
 

Okružná jazda

Príbeh troch snehuliakov, ktorí na okraji mesta nastúpili do električky. Jednému vzal vietor čiapku, a tak za jazdy vystúpil a začal ju chytať. Cestou sa však zamazal od sadzí z komína a stal sa z neho čierny snehuliak. Všetci sa ho báli. Kôň, ktorý chcel nastúpiť do električky, pred ním s krikom utiekol. Obaja jeho kolegovia sa s ním nechceli baviť, a dokonca mu vyhodili z električky jeho veterníček, s ktorým chodil. Snehuliak opäť vystúpil z auta, aby zobral svoj ​​veterník. Cestou spadol do záveja a bol zase biely.

Bábkový / Krátkometrážny

0
 

Míček Flíček - O neposednej loptičke

Český bábkový film rozpráva o neposednej loptičke Flíčkovi, ktorého uniesol drak. Dedko s babičkou, ktorým loptička patrila, ho tak dlho hľadali, až ho našli a za pomoci vojačika, benzinára a sadara draka zničili.

Animovaný / Krátkometrážny / Bábkový / Rozprávka

Československo, 1956, 18 min
Réžia: Hermína Týrlová, Jan Dudešek
Hudba: Zdeněk Liška

0
 

Všetkým sa nedá vyhovieť

Bábkový film podľa Ezopovej bájky. Muž so synčekom a oslíkom idú púšťou. Po ceste stretávajú osoby a podľa ich spôsobu cestovania sa striedajú na somárovi, chvíľu muž, chvíľu chlapec a chvíľu obaja. Lenže všetkým nemožno vyhovieť, a tak muž vymyslí neobvyklé riešenie. Za zmienku stoja perfektné pohyby očí, ktoré napovedia, čo si v tú chvíľu postavy myslia.

Animovaný / Krátkometrážny

Československo, 1958, 10 min
Réžia: Jan Dudešek
Hudba: Zdeněk Liška

0